21 May 2015

GEZİ NOTLARI; DÜZCE
Gülücüğü içten ve samimi insanlar vardır. Allah her daim onlarla karşılaştırsın inşallah.
Kalbi kin ve nefret dolu insanlar uzak olsun bize...

Yaz mı geliyor ne, bir tembellik bir uyuşukluk hakim üzerimde bu aralar. Bir iki gezi yazım var  ama üşengece gelir mi hiç gelmez:) 

Pek yazmıyorum farkındayım oysa ki gezmeye devam ediyorum. Mudanya ya hafta sonluk küçük bir kaçışımız oldu Biricikle beraber. İyi de geldi.

Geçen hafta Düzce' de teyzemlerdeydim. Kız kardeşim ve yeğenim de vardı. Kuzenlerle de birlikte güzel yerler gördüm, gözüm gönlüm açıldı yeşilin her bir tonuyla, sevdiklerimle beraber hoş vakitler geçirdim... 

Hayran kaldığım Güzeldere Şelalesini paylaşayım sizlerle...
 Koşar adımlarla iniyorsunuz bu merdivenleri sonrasını hiç düşünmeden:))
Göz alabildiğince her yer yemyeşil dört bir tarafınız ...


Gördüğünüz tüm bu manzaralardan sonra bu güzel şelaleye ulaşıyorsunuz... O manzara içinde inmiş olduğunuz merdivenlerin farkına hiç varmıyorsunuz bile ta ki dönüş yoluna girene kadar, aman Allah'ım biz bu kadsar merdiven inmişmiydik ya da nasıl indik diyorsunuz:) Hani teleferik olsa yeri aslında :))


Bizzat orda olmak şu manzaranın içinde , gözünüzün ciğerlerinizin bayram ettiği bir yer kesinlikle...

Buraya varmak için geçtiğimiz O yemyeşil yolları köyleri görünce Ah keşke Biricik de olsaydı dedimm hep:) ne de güzel yürüyüş yapılırdı buralarda saatlerce diye geçirdim içimden, tam bizlikmiş diye:) Muhteşemdi. 

Ben ona harika manzaraları çekip attığımda O da bana iş yerinden, dışarıdaki binaların fotoğrafını çekip gönderdi :)) Mesai den fırsat bulamaz oldu da pek kendileri ama Allah razı olsun ki beni gönderdi. Şimdi bu aralar da arkadaşlarla küçük hafta sonu planları var denk getirebilirsek inşallah bakalım.

 Yâr ile beraber huzur kapımızda başucumuzda elhamdülillah;)


4 yorum:

 1. O Mudanya, Bursa Mudanya mı?? Biliyorsun değil mi ben Bursa'lıyım ve aslen Mudanya'lıyım :) Şelale'ye de bayıldımm bu arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet o Mudanya, dediğin Mudanya hayatım:)) Aaa bak bunu bilmiyordum:)
   iki günlük bi kaçamak yapmıştık. Lakin sahil kapalıydı genişletme çalışmaları mı ne olduğundan, kötü denk geldi. sahil kenarında yürüyemedik ama olsun yine de iyiydi. Tirilye'ye de uğradık:)

   Şelaleye ben de bayıldım görülmeye değer:)

   Sil
 2. ne güzel yerlermiş yaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle deep gerçekten çok güzel yerlerdi:) Gidip görmeli.

   Sil