25 Eki 2016

DIŞARIDA HER ŞEY YOLUNDA

Bütün bebekler gezmeyi, dışarıyı sever mi bilmem ama Zeynep'im balım pek sever. Evde huysuzsa ağlıyorsa, çıkar dışarı, susar hemen fıldır fıldır etrafa bakar o boncuk gözleriyle:)

Ev gezmesi de olur, yeter ki kalabalık bir ortama girilsin, çoluk çocuk olsun, pek güzel oyalanır bakınır, bu arada uykusu gelir yorulmuştur ve kolayca uyur.

Alışveriş merkezine gittiğimizde her yer canlı tabii, etrafı seyredip, karnı acıktığında da doyurulmak şartıyla, hoop gider gözleri arabasında oh mis. Böyle kolayca zahmetsiz uyumalarına bayılıyorum. Evde olsak ağlaya sızlaya bir sürü uğraşarak uyuyoruz oysaki.

Uyuyo dediysem, hanfendinin uykuları 20 dakikayla 30 dakika arasında değişiyor. Bu kadar kısa uyku mu olur ya hu. Bebek dediğin uyudu mu en az bir saat uyumalı bence ama nerdeee bizimkinde yok.

Gün içinde iki ya da en fazla üç sefer uyur o da işte söylediğim kadar. Bazen hiç müsade etmez bana sürekli başında ister kucakta olmak ister ağlar durur. Öyle zamanlarda bütün gün hanfendiye aittir. Bazen çileden çıkarır ama gün sonunda uyuyan haline, o minnak elinin kolunun zarif duruşuna, dudaklarına, pamuk yüzüne bakıncaaa kanımız kaynar hemen.

Yemek mi, ne yemeği hangi yemek? :)) Ya Biricik gelince en basitinden bir şeyler yapılır ya da menemen yenir:D

Bu arada sarma yapmışlığım bile vardır canımm aaa. He ama sabah 11 de başlayıp, akşam 5 te ocağa ancak koyulabilmiştir:))

Akşamları çay ocakta kaynar da kaynar biz güya hanfendiyi uyutup bir şeyler izleyip çay içeceğizdir:) Uyutucaz derken saat 10 bçuk 11 i bulur çoğu zaman. O saatten sonra da çayın yanına bir de tatlı şeyler atıştırınca ben tabiii veremem kilo falan.
9 yorum:

 1. :D
  Şimdi tam kestiremiyorum kaç aylık oldu da, benimki şuan 9 aylık. Gündüz iyi de, akşamları uyumamak da direniyor nedense.
  Ah birde diş çıkarma zamanlarında, oyy aman, çekilmiyorlar hiç .:D
  Maşaallah Sübhanaallah minik Zeynebe. Rabbim sağlık afiyet versin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haftaya 5 aylık oluyor inşallah:) Oo maşallah seninki büyümüş iyice:) O diş seanslarını yaşamadan atlasak geçsek diyeceğim de maalesef bizden de geçecek, inşallah minumum düzeyde geçer...

   Teşekkür ederim. Amin inşallah, hepimizinkine:)

   Sil
 2. Hayatlarımızın milatları çocuklar ...sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Merhaba! :)

  Uyku zor efendim,
  Buradan küçüğümüze sevgiler gönderiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba:)
   Öyle ya. Teşekkürler.
   Sevgiler bizden.

   Sil
 4. hah haaaa hayat ona güzeeeel :)

  YanıtlaSil