22 Mar 2013

Neler Yapmışız

Mart ayı kendini gösteriyor işte yine... Tam bir bahar havasına girmeden önce elbette yapacaktı son bir hamle. Geçen hafta gibi soğuk olacak sanırım hava.. O soğuk ve yağmurlu havaya rağmen biriciğimle çıkmıştık dışarı ve de  yürümüştük.. Birer saatlik mesafelere yürüyoruz biz..
Beşiktaş, taksim.. Beşiktaştan Ortaköy'e doğru da yürümüştük.
Seviyoruz ikimiz de yürümeyi  her ne kadar sonunda biraz yorulsakda:)
Bunlar gitmeyi planladığımız orta derece zorlukta yürüyüş içeren gezilerimize ısınma turları olsun artık:)
Bize dag tepe yeşillik olsun da tırmanalım yani :) havaların ısınmasını beklemedeyiz şimdilik..

İki tiyatro oyunundan bahsedeyim birazcık. Geçen hafta ''Şark Dişçisi''ni izledik.
Müzikal bir oyundu ve hal böyle olunca da bir hayli eğlenceliydi. Oyuncuların kostümleri masal tadında zengin bir görsellikteydi. Sergilenen performans da gayet güzeldi, ki buarada orkestranın performansını da unutmamak gerekir, çok iyi eşlik etmişlerdi oyuna.. Müzikler oldukça keyifliydi gerçekten.. Seslendiren oyuncuların seslerine de maşallah.. Orkestrayla tam bir uyum içindeydiler.. Keyifle izlediğim bir oyun oldu benim için ama bi 15-20 dakika kısa olaymış daha da iyi olurmuş diye geçirdim yinede..
 
Ve gelelim dün akşam gittiğimiz oyuna.. ''Sessizlik.''
Açıkçası giderken acaba sıkılır mıyım, nasıldır diye tereddütle gitmiştim ki daha sahnenin dekorunu görür görmez yüzüm güldü..
Çok hoşuma gitti. Kostümler de dekor da sizi oyundaki zamanın içine çekiyor.
koro da oldukça iyiydi özellikle sahne değişimleri çok hoşumuza gitti..
Yeri geldiğinde içtenlikle güldük de.. oyunculara diyecek yoktu, oyunculukları gayet iyiydi ama ben özellikle Funda Eryiğit'in performansına bayıldımmm, gerçekten çok başarılıydı..Çok da sevimli sempatikti. Büyük bir keyifle izledim kendisini oyun bitene kadar:) Keyifle sıkılmadan izleyeceğiniz bir oyun, kesinlikle tavsiye ederim izlemediyseniz eğer..

bir haftasonuna daha giriyoruz, herkese keyifli tatiller dilerim:))

0 fikir:

Yorum Gönder